Reiki Eğitiminden Önce

Reiki  Öğrenmek

Reiki uygulayıcıları ile konuşun, reiki hakkında kitaplar ve forumlar okuyun, farklı kişisel gelişim ve farkındalık tekniklerini araştırın.

Reiki, kişisel gelişim teknikleri arasında en kolay uygulanabilen ve  öğrenilmesi basit bir tekniktir. Ancak Reiki,  titreşiminizi arttırmak amacı ile zaman içerisinde bizi hazır olduğumuz derecede,  bünyemizde bulunan düşük titreşimli enerjilerin kaynağı olan korku, güvensizlik gibi hislerimizle ve  düşüncelerimiz ile yüzleştirecek ve gelişim sürecimizde bu etkenleri çözümlemek zorunda bırakacaktır.  Bu nedenle kendinize ‘’ Kişisel gelisimimde ne kadar ileri gitmek istiyorum? Bunun için cesaretim varmı?’’ sorusunu da sormayı unutmayın.

Reiki eğitmeninizi seçmek önemlidir. Reiki eğitimi aldıktan sonra da destek alacabileceğiniz bir master seçiniz. Reiki uyguladıkça öğrenebileceğiniz bir tekniktir. Gelişim sürecinizde reiki hakkında bir çok sorunuz ortaya çıkacaktır. Bu anlamda reikiyi yaşam misyonu seçmiş  bir eğitmen araştırın. Eğitim öncesi yüz yüze görüşme talep edin. En önemlisi kalbinize sorun.

Reiki eğitiminize kesinlikle Usui Reiki 1. Aşama ile başlayın.

Usui Reiki 2. Aşama eğitiminee, en az 90 gün 1. aşama ile çalıştıktan sonra katılın. Daha erken size bu eğitimi öneren kişilere güvenmeyin.  Reiki’de hazır olmadan zamanından önce alınan eğitimler  size zorlu süreçler yaşatabilir.

Reiki alternatif  değil tamamlayacı tıp olarak nitelendirilir. Her hangi bir hastalığınız varsa önce tıbbi  gereklilikleri yerine getirin. Reiki size tedavi sürecinizde yardımcı olacaktır.

İleri derece pisikolojik bir hastalığınız varsa(panik atak, şizofreni , paranoya) önce hastalığınızı kontrol altına alın . Nefes teknikleri size bu konuda yardımcı olabilir. Sonra reiki eğitimine başlayabilirsiniz.


Share