Reiki Yolu

Reiki Yolu

Her geçen gün evren genişliyor. Buna bağlı olarak bilincimiz ve enerjimizde genişliyor ve artıyor.  Farkında olarak veya olmayarak hayatımızda neyi yaratmayı seçiyorsak, daha bir görkemli oluyor bugünlerde.

Bununla beraber çesitli spritüel deneyimler yaşayanlar, enerji hassasiyeti, hissleri kuvvetli olan kişiler yada şifa arayanlar meditasyon, yoga, reiki vb. tekniklerin araştırmalarına girişiyorlar ve tüketim başlıyor:)

-Reiki – yoga – eft – meditasyon – Nlp kız Vallahi sen uçucan.

-Yaa! Sorma. Hahaha

Diyaloglarının devamı olarak her teknik tüketilmiş, öğrenilmemiş, kavranılmamış hale geliyor.  Bu işten en kårlı çıkan Cem Yılmaz ve reklam sektörü oluyor:)

Spritüel tarafımızla ilgilenmeye yeni başlıyorsak, her başarılı insanın ve işin ortak norktası olan doğru bir HEDEF seçmeliyiz.

Peki hedefimiz ne olabilir? Ne isteyeceğiz? Ne isteyebiliriz?

Şifa, Aydınlanmak, Bir OLmak, O’na ulaşmak, Cennet?

Bizim işimiz istemek. İstedikten sonra, gerçek anlamda, derinden, yürekten, koşulsuz olarak. Allah karşımıza doğru teknikleri, kişileri, kitapları karşımıza çıkartacak ve  her biri farklı olan kendi kişisel tekamül yolumuzu aydınlatacaktır.

Reiki hedefinize ulaşmanızda size yardımcı olacak bir teknik olabilir. Ancak hiç bir teknik; birkaç ders, terapi, kısa sureli çalışmalar ile bu işi çözebilecek sihirli  bir değnek değildir.

Seçtiğimiz hedefin bedelini, disiplin, düzenli çalışma, araştırma, yüzleşme, çözümlenme,zaman, emek, değişim vb. şeklinde ödemek, sistemin bir parçası.

Bu bedeli ödemeye hazır olanları Reiki yoluna bekliyoruz.

Sevgiler

Enis Çelenk

 

Share
1 Yorumlar
  1. Reiki 1 i uzaktan aldim. Hocam uzakta o yuzden egitim olarak alamadim. Reiki 2 yi sizden almak istesem sureci ve ucreti ogrene bilir miyim?

Bir cevap yazın