Reiki Öğrenmek ve Kullanmak

Screen Shot 2015-03-17 at 12.04.01Reiki öğrenmek bir süreçtir. Reiki’yi okuyarak, konuşarak, araştırarak, eğitimlerini alarak öğrenebiliriz. Ama en önemlisi Reiki uygulayarak öğrenilir. Uyguladıkça edindiğimiz deneyimler en sağlam reiki bilgileridir.

Reiki eğitimi aldıktan sonra 21 günlük süreçte mutlaka her gün kendinize reiki uygulamalısınız. Bu uygulama sizin reiki enerjisine doğru bir şekilde rezone(uyumlanma) olmanızı sağlar. 21 gün tamamlandıktan sonra artık elinizde güçlü ve sağlıklı bir reiki akışı başlar.

İşte bu süreçten sonra siz ve Reiki’niz şifaya hazırdır. Reiki de kural önce kendini şifalandırmaktır. Siz kendinize uygulama yaptıkça, çakralarınız ve enerji kanallarınız(meridyen) daha sağlıklı hale gelicektir. Bu durum elinizden daha fazla reiki akmasını sağlar ve şifa gücünüzü arttır. Bu enerji artış döngüsü sonsuzdur. 1. Aşama eğitimi almış kişiler ‘Hocamız ilk 21 günun önemli olduğunu söyledi. Sonrasında pek fazla kendime reiki uygulamadım.’ diyor. Yani arabayı çalıştırmışlar. Ancak vitese takıp gaza basmamışlar. Reiki hayatınıza katacağınız bir tekniktir. Yani reiki ögrenmek ve etkili bir şekilde kullanabilmek için kendinize ve Reiki’ye zaman ayırmalı, Reiki’yi hayatınıza adapte etmeyi öğrenmelisiniz.

Her hastalık, durum yada problem sadece enerji sorunudur. Doğru niyet ve güçlü bir enerji kanalı ile çözümlenemeyecek hiç bir şey yoktur. Yada siz probleme kendi titreşim ve çalışma süreniz ölçüsünde etki edebilirsiniz.

Kendi titreşimizi arttırmanın bir çok yolu var. Bunlardan en önemlisi düzenli reiki uygulamak. Ayrıca nefes çalışmaları, yoga, meditasyon yapmakta faydalı olacaktır.

Sevgiler

Enis Çelenk

 

 

Share
2 Yorumlar
 1. iyi günler, iyi çalışmalar web sitenizdeki anlatımların hepsini okudum fakat reiki ile cakra ve kundilini baglantısını anlayamadım yani reiki 1-2-3 ogrenmek için önce cakra ve kundilinin acılmasımı gerekli? once cakraları acmayı temizlemeyi öğrenip sonra kundaliniyi uyandırmayı öğrendikten sonramı reiki yapılabiliyor? ve reiki yaptığımız insandada once cakralarını acıp sonramı reiki yapmak lazım ?

  • Enis

   Selamlar
   Kundalini enerjisi reiki den farklı bir durum. Reiki teknikleri şifa, enerji ve farkindalık çalışmaları için kullanılır.Kundalini enerjisi hakkında detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz. Reiki kullanmak için her hangi bir ön koşul yoktur. Reiki yi ister kendinizde ister bir başkası üzerinde kullanın çakra açmak diye bir şey yoktur. Reiki çakralarımızın sağlıklı ( açık ) hale gelmesini sağlar.
   Kundalini enerjisinin uyanması için yoga ve meditasyon teknikleri gerekir. Kundalini enerjinin uyanması insana ölüme kadar varabilen zorlu süreçler yaşatabilir. Bu neden ile bu konu ile ilgili çalışmalar yapıyorsanız deneyimli kişiler ile çalışmanızı ve bol araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
   Sevgiler

Bir cevap yazın