Sıkça Sorulan Sorular

 

Reiki’yi kimler öğrenebilir?

Sekiz yaşını geçmiş herkes reiki uygulayıcı olabilir.

 

Reiki’nin yan etkileri varmıdır?

Bügüne kadar reiki’nin hiç bir olumsuz etkisine rastlamamıştır.

 

Reiki’nin bioenerjiden farkı nedir?

Bioenerji de kendi beden enerjinizi kullanırsınız reikide ise evrenden gelen enerjiye kanallık yaparsınız.

 

Neden uyumlama (inisiye) olmalıyım? İnisiyasyon Nedir?

İnisiyasyon bir bilinç durumundan ya da bir varoluş durumundan, başka bir duruma geçişin işaretidir.

Sözlük anlamı olarak baktığımızda; inisiyasyon, Latince kökenlidir. Spiritüel açılımı, “ bireyin, spiritüel gelişimi için, spiritüel etkiyi alıp aktarabilen bir üstadın kontrolü altında, bir disiplin içinde, sınavlara ve uygulamalara dayalı tarzda, düzenli eğitimi” olarak açıklanabilir.

Reiki inisiyasyonu güçlü bir ruhsal deneyimdir.

İnisiyasyon enerjileri öğrenciye Reiki Master’ı   tarafından kanalize edilir. İnisiyatör kapının geç işinden itibaren bir rehberlik sözü vermektedir. Ve bu söz görünmeyen bir bağ oluşturur. Bu, süresi herkeste ayrı tezahür eden yol boyunca devam edecek olan,bir rehberlik sözüdür.Dolayısıyla inisiyatör ciddi bir sorumluluk taşımak zorundadır. “Tamam sizi inisiye ettim artık, yol bu, hadi yolunuz açık olsun, sağdan gidin “ demek üstat olmanın etik kurallarına aykırıdır.

Her inisiyasyon ayrı bir yolcuya rehberlik demektir. Üstat her yeni gelen kişi ile yolun başlangıcından yeniden başlar ve istendiği sürece rehberliğini sürdürür.

Bir kez Reiki inisiyasyonu aldıktan sonra, yaşamınız boyunca Reiki size hatırlatmalar yapacaktır. Zamanla yok olmaz ve onu asla kaybetmezsiniz. Her seviye için bir inisiyasyon gerekliyken, ek olarak yapılan inisiyasyonların da çok yararı vardır. Yapılan deneylerde, belli bir seviyeye, yine o seviyeye ait ek inisiyasyonlar yapıldığı takdirde, o seviyenin değerlerinin daha da yükseldiği anlaşılmıştır. Bu yararlar, aktarılan Reiki enerjisinin daha rafine olması, kişisel sorunların giderilmesi, zihin açıklığı, ruhsal duyarlılıkta artış ve bilinç seviyesinin yükselmesi şeklindedir.

Reiki inisiyasyonu, fiziksel bedeni, zihin ve duyguları etkileyen bir temizleme işlemi başlatır. Bedende depolanmış olan toksinler, artık gereksiz olan duygu ve düşünce biçimleriyle birlikte atılırlar.

İnisiyasyon (Latince’de initia = başlamak) kelime anlamından anlaşılacağı gibi yeni bir başlangıç olarak tanımlanabilir. Bazı sistemlerde inisiyatik sürecin hem enerjisel, hem de psikolojik özellikleri vardır.
Enerjisel unsur inisiyenin  aura bedeninde, belirli güç veya enerjilerin sistemli bir şekilde uyarılması olarak tanımlanabilir. Bu işlem için bu güçler önceden kendisinde uyarılmış olan bir inisiyatör gerekmektedir, çünkü inisiyasyon enerjilerin aktarımı ile gerçekleşir.

İnisiyasnona en yakın terim anadoluda kullanılan el verme olarak tanımlanabilir.

Soru 5-Reiki düşünce gücü ile mi çalışır?

Hayır. Reiki sadece niyet ile çalışır. Siz niyetinizi ettiğiniz anda reiki ellerinizden akmaya başlar. Ve istediğiniz bölgeye aktarırsınız.

Bu sırada her hangi konsantrasyon gerektirmez. Yani siz tv seyrederken , sohbet ederken reiki kullanabilirsiniz.

 

 

Reiki inancımı etkilermi?

Evet. Reiki inanç sisteminizi etkiler. Reiki kullanan insanın hayatında sayısız, pozitif yönde değişimler olur. Bunlardan bir tanesi de  imanın artmasıdır. 

Reiki ile çalışmaya başlayınca enerji bedenimiz de başlayan değişim, hayatımızda daha fazla sağlık, mutluluk, huzur, farkındalık ve refah getirir.

Enerji merkezlerimize bağlı olarak, başarı, insan ilişkileri,mücadele yeteneği ve gücü,iş, sanş, bolluk bereket, aile, irade, cesaret, sevgi, ifade yeteneği,iletişim, hayatın amacı gibi..aklımıza gelen her alanda gelişmeler yaşarız. Bunun sebebi Reiki nin titreşimimizi yükseltmesidir. Titreşimimiz yükseldikçe ; ’Benzer benzeri çeker.’’ yasasında olduğu gibi; yüksek titreşimli insanları,  olayları, durumları ve ruh hallerini kendimize çekeriz.  

Reiki ile birlikte  hayat, daha yoğun  bir şükran duygu ile yaşamanıza neden olur.  

Bir sure sonra Reiki’nin kendisi Allah’ şükür sebebi olur. Biliriz ki bu kadar pozitif, sevgi dolu ve yumuşak bir enerjiyi  O‘ndan başkasının yaratması mümkün değildir.   

Reiki bir inanç sistemi değildir. Kişisel bir şifa öğretisidir. Dünyada bir merkezi, birliği yoktur. Reiki’ nin amacı şifadır. İnsanların inanç sistemelerini etkilemek, değiştirmek yada yeni bir tanesi daha eklemek değildir.

 

 

Share