Forum

Hoşgeldiniz Misafir 

Üst Kısım Göster/Gizle

Hoşgeldin Ziyaretçi, foruma yazabilmek için kayıt gereklidir.

Sayfalar: [1]
Yazan Konu:Reiki Soruları
can1965
Newbie
Yazılar: 1
Permalink
Mesaj Gönder
Yazı Reiki Soruları
den: May 5, 2013, 16:01
Alıntıla

Merhaba enis bey size birkaç sorum olacak,tek elle reiki verebiliyormuyuz örneğin bir elimle çorbamı karıştırırken diğer elim boş durmasın diyorum. çakralara tek el yetermi veya herhangi bir organıma verebilirmiyim. ayrıca çakralara reiki verirken aralıklı vememde aynı etkiyi gösterirmi örnek tepe çakrama 10 veya 15 dakika verdim arada başka işimi yaptım yarım saat sonra 3 göz çakrasına yine 15 dakika verdim arada başka iş yatım 10 dk sonra boğaz çakrama verdim bu şekilde günde 1 saati aşkın reiki verirsem olurmu.ayrıca tek tek organlara enerji vererek hem vucudumu şifalandırıp hemde enerjimi artırabiliyormuyum.teşekkürler.

Enis
Admin
Yazılar: 11
Permalink
Mesaj Gönder
Enis
Yazı Re: reiki soruları
den: May 5, 2013, 16:20
Alıntıla

Selamlar

Genel kural tek ile reiki verilmez. Ancak reiki uygulayicisi oldugumuzda reiki hayatimiza daha fazla katma adina bahsettigin gibi corba karistirirken diger elin ile kendine reiki verebilirsin.
Bu tarz durumlarda 2. asama ile birlikte reiki kullanmak daha kolay oluyor.
Bahsettigin sekilde aralar vererek reiki ile calisabilirsin. Ancak yinede vakit buldukca tam tedavide uygulamani tavsiye ederim. Tam tedavi en iyi reiki uygulama seklidir. Reiki yi icinden geldigi sekilde kullanabilirsin. Reikide yanlis yapmak pek mumkun degil. Fakat daha etkili kulanmak mumkun. Icinde bulundugun durumun sartlarina gore hayatinin her alanina reikiyi katabilirisin.
Sevgiler

duygukasim
Newbie
Yazılar: 1
Permalink
Mesaj Gönder
Yazı Re: Reiki Soruları
den: July 5, 2013, 16:01
Alıntıla

Hocam merhaba,

21 günlük süreçteyim. Dün akşam çakralarıma reiki verirken uyuyakaldım 🙂
Kalp çakrasından sonraki çakraları yapamadım, sorun olur mu?

Bir de yine inisiyasyon sonrası ishal, sivilce vb sıkıntılarım olmadı. Uyumlama esnasında genel olarak çakralarımda bir tıkanıklık olmadığını belirtmiştiniz, bu nedenle bu etkileri görmüyor olabilir miyim? Yoksa yanlış yaptığım bir şeyler mi var?

Bilgilendirebilirseniz sevinirim
Sevgiler
Duygu

Enis
Admin
Permalink
Mesaj Gönder
Enis
den: July 8, 2013, 14:22
Alıntıla

Uyuya kalman bir sorun yaratmaz.
Bu tarz etkiler kişiden kişıye değişir. Bu durumlar senin vucudundaki toksin durumuna ve enerjine göre farklı süreçlerde de gercekleşebilir.

KrmnSrn
Newbie
Yazılar: 4
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 18, 2014, 10:02
Alıntıla

Enis Hocam,
21 günlük arınma sürecinde önerdiğiniz şekilde beslendim.Hayatımın geri kalanında vejetaryen beslenmeye devam edeceğim.Fakat kahveye karşı tiryakilik diyebileceğim ölçüde eğilimim söz konusu.Arınma boyunca hiç içmedim ancak
arınma sonrası yoğun biçimde Reiki uygularken gün içinde kahve tüketiyorum.Bununla birlikte her gün en az 1,5 lt su içen biriyimdir.Kahve uygulamalarımı olumsuz etkiler mi?

KrmnSrn
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 22, 2014, 10:00
Alıntıla

Enis Hocam,
Rüyalarımıza Reiki ile yön verebileceğimizi belirtmiştiniz.Bunu yapmamızın bize faydası olur mu?Örneğin değersizlik duygusunu yansıtan bir rüya görüyorsak Reiki ile bunu dönüştürmemiz bu duygudan özgürleşmemize faydalı olur mu?

Enis
Admin
Permalink
Mesaj Gönder
Enis
den: April 25, 2014, 10:31
Alıntıla

Selamlar

Kahve uygulamalarini olumsuz etkilemez. Diyet, 21 gunluk uyumlanma surecini daha verimli gecirmek icin gerekli onerilerden biriydi. Simdi normal yeme icme duzenine devam edebilrisin.
Bol su icmeye devam etmen tabiki faydali olacaktir.

Ruyalarinda degersizlik guydusu icinde isen ve bu ruya senin duygu ve hisslerini yansitiyorsa bu konu ile ilgili calisma yapabilirsin. Kendine reiki uygularken
‘’ Kendimi seviyor ve onayliyorum. Kendi değerimi gormeyi seciyorum. Ben gucluyum'' gibi bir olumlama kullanabilirsin.

Ruyalarimiza reiki ile yon vermek ise bu daha cok kabus durumlarinda gecerlidir. Bu tarz bir ruya gordugumuz sirada yeterli farkindaligmiz varsa ve bu farkindalikla reikiyi animsayip yardim isteyebilirsek, reiki nerjisi ruya icindeki tum negatif enerji lağvedecektir. Boylelikle hayatimizda bir olumsuzlugu, kazayi yada hastaligi onceden sifalandirmis oluruz.
Sevgiler

KrmnSrn
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 25, 2014, 11:11
Alıntıla

Enis Hocam çok teşekkür ederim;sevgiler..

KrmnSrn
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: June 12, 2014, 10:47
Alıntıla

Merhabalar Enis Hocam,
Reiki ile uyurken çalıştığınızdan söz etmiştiniz.Bunu ne şekilde gerçekleştirebiliriz?Sevgiler..

Enis
Admin
Permalink
Mesaj Gönder
Enis
den: September 27, 2014, 00:16
Alıntıla

Bunu yapabilmek icin meditasyon yapmak şart. Uykuda farkindalik calisma gerektirir. Bu farkindaliga sahip olanlar bu durumda reikide kullanabilir.
Zaman zaman reiki verdiginizi gordugunuz ruyalarda gorebilirsiniz. Bu durumda ilgili sifayi gerceklestirmis olursunuz.
Sevgiler

Sayfalar: [1]
Mingle Forum by cartpauj
Versiyon: 1.0.34; Sayfa yükleme süresi: 0.271 saniyedir.

Share