Forum

Hoşgeldiniz Misafir 

Üst Kısım Göster/Gizle

Hoşgeldin Ziyaretçi, foruma yazabilmek için kayıt gereklidir.

Sayfalar: [1]
Yazan Konu:Paylaşım
Misafir
Newbie
Yazılar: 4
Permalink
Mesaj Gönder
Yazı Paylaşım
den: March 26, 2011, 14:44
Alıntıla

Merhaba

Pzt. akşamı Nilay, Sevil ve ben gelmiştik. Çok kötü bir gündü benim için ve oraya gelirkende çok stresliydim ve çekincelerim vardı. Acaba Allah'a şirk mi koşuyorduk acaba günaha mı giriyorduk. Zaten bişey hissetmeyecektim ne gerek vardı. Ama duvarlarımı yıkmam içimdeki öfkeyi, kini, huzursuzluğu ve önyargılarımı artıp söküp atmam gerekiyordu içimden. İçimdeki bu öfke ile kendime zarar verdiğim gibi çevremdekilerede zarar vermeye, evde çocuğumun yanında bile olur olmaz herşeye bağırmaya sonrada vicdan azabından kıvranmaya başlamıştım. 2 hafta önce oğlumla gezerken anne mutlumusun dedi evet annecim dediğimde peki neden suratın hep böyle asık hiç gülmüyorsun böyle çok çirkin oluyorsun ve sen mutsuz olunca ben çok üzülüyorum dedi. Çocuğunuz varmı bilmiyorum ama bir insan için çok ağır sözler bunlar özellikle bizim gibi hayatının merkezine çocuklarını oturtmuş insanlar için. O gün değişmem gerektiğine karar verdim. Ama bu nasıl olacaktı onuda bilmiyordum. Çünkü senelerdir zaten panik atak, depresyon, anksiyete bozukluğu tedavileri görüyordum.

Vee gün geçtikçe değişmediğimi değişemediğimi gördükçe kendimden nefret etmeye kötü bir insan olmaya başladığımı düşünüyordum. Nilay bizi taşlarla tanıştırdı bir umut oldu benim için birşeylere ihtiyacım vardı çünkü. Sonrada reikiden söz etti. Bana tersti böyle şeyler çünkü umut Allah'tan dı. Ama arkadaşımı kıramadım onu yalnız bırakmamak için kabul ettim ama hepte içim içimi yedi. Zaten yeterince günahım vardı ve Allah için birşeyler yapamıyordum.

Neyse o akşam oraya geldik kesinlikle birşeyler hissedeceğimi düşünmüyordum. Bütün gün dua etmiştim Allahım gittiğim yol şer ise beni bu yoldan döndür hayırlı ise oraya gidebileyim. Ve oradaydım o sandalyede otururken hissettiğim rahatlık ve enerjiyi içime son üflediğiniz an kalbimin 2 kez yerinden fırlaması ve sakince yerine oturması gerçekti. Çok heyecanlanmıştım. Gerçekti. İlk niyetlenip Nilay'a enerji göndermem kollarımda hissettiğim soğukluk. İnsan bebeğini emzirirken göğüslerindeki damarlardan sıcak sütün aktığını hisseder buda onun gibi bişeydi işte damarlarımdan soğuk bir şeyin aktığını avuç içime ve parmak uçlarıma yayıldığını hissettim. Eve gittim duşumu aldım ve yaklaşık 1,5 saat kendime reiki verdim. Hatta sabaha kadar uyanıp durdum ve her seferinde ellerimi vücuduma koyup niyet ettim.

Sabah uyandığımda eşim işe gitmiş oğlum yanımda uyuyordu ve içimde öyle büyük bir sevgi vardı ki içim coşuyordu. En son ne zaman eşime içimden gelerek seni seviyorum dediğimi hatırlamıyorum bile ve içimde inanılmaz bir şekilde bunu söyleme isteği vardı. Fakat bir tarafım bu kadar heyecanlıyken diğer tarafım aman ne gerek var şimdi sabah sabah boşver falan diyordu. Ve kendimi telefonumun gönder tuşuna basarken buldum. Eşime çok güzel bir mesaj yazıp göndermiştim. Arasaydım daha iyi olurdu tabi ama buda bir başlangıç.

Bu sabah sokağa çıktığımda her sabah sürünerek yürüdüğüm yollar bana çok neşeli geldi daha dik yürüyordum içimdeki o sıkıntı yoktu ve yerini müthiş bir heyecan almıştı. Hani lunaparkta gondola binersiniz de içiniz bir tuhaf olur ya o kadar olmasada öyle bir heyecan var içimde neden bilmiyorum ara ara salak salak gülmek geliyor içimden .

Kendime enerji göndermeye başladıktan 5 dk sonra falan kalbim başlıyor yine pır pır etmeye. Ben en çok kalbimle hissediyorum bunu sanki kalbim uzun zamandır benimle değil di de yeni gelmiş gibi bedenime.

Çok mu abartıyorum bilmiyorum ama benim buna ihtiyacım varmış belki psikolojik belki enerjik ama benim buna ihtiyacım varmış.

Bana tekrar heyecan duygusunu tattırdığınız için size ve sizinle tanışmama vesile olan arkadaşıma çok teşekkürler.

Görüşmek üzere...

denge
Newbie
Yazılar: 4
Permalink
Mesaj Gönder
Yazı Re: Paylaşım
den: March 26, 2011, 17:40
Alıntıla

Selam 🙂

Yahu ben bildiğin geçmişte yaşıyorum şu anda:) Eski parçaları falan dinliyorum o günleri hatırlayıp ah ah vah vah diyorum:S Bazen özlüyorum o günleri sonra diyorum saçmalama kızım şu anda bunları düşünüp bu zamanlarını yaşamıyorsun dıyorum. Kafamda bir sürü konuşan ses. Okula gidyorum yapabildiğim şeyleri yapamıyorum nasıl mezun olucam diyorum:S Kolay şeyleri bile yapamıyorum çünkü konsantre olamıyorum bi sonraki adımı düşünmekten. İnsanlarla iletişimim bi garip sanki konuşmayı unuttum:P Feci bir boyun ağrısı çekiyorum bırak ishal olmayı tam tersi kabız oldum:) Ne istiyorum onu bile bilmiyorum şu anda 🙁 Kafam çorba gibi bildiklerim bilmediklerim herşey birbirine karıştı:( İki tane abim var hiç aramıyolar annem babam öldü Murad var bi tek ilgilenen o da öldüü. ben kendime acımaya başladım bildiğin türk filmi yaşıyorum Bide dini kısmı var tabi bu işin saçmalama kızım diyorum haline şükret sahip olduklarını görmeye çalış diyorum ne güzel şeyler yapıyorsun, tek başına ne güzel yetiştirdin kendini diyorum. Anlyacağın sanırım ben kafaya yedim ne dediğim belli değil 🙂 Kafamdaki sesleri teke düşürmek istiyorum . Kimseye hiç bişey anlatamıyorum arkadaslarım şizofren filmleri önermeye başladılar. Neyse konusuruz tekrar çıkıyorum şimdi kolay gelsin...

Peace
Newbie
Yazılar: 17
Permalink
Mesaj Gönder
den: March 28, 2011, 10:42
Alıntıla

Allahtan ben geçmişe dalmadım. Heyecanım yavaş yavaş duruluyor. Bugün daha sakin kalp atışlarım ama daha huzurluyum. Tam bir hafta oldu ama hala sorguluyorum bu yaşadıklarımız gerçekmi yoksa beynimizin bize oynadığı bir oyun mu.

Herneyse eski halimdense bu halimi tercih ederim 🙂

Misafir
Advanced
Yazılar: 54
Permalink
Mesaj Gönder
den: March 28, 2011, 14:53
Alıntıla

Alıntıla denge den March 26, 2011, 17:40
Selam 🙂

Yahu ben bildiğin geçmişte yaşıyorum şu anda:) Eski parçaları falan dinliyorum o günleri hatırlayıp ah ah vah vah diyorum:S Bazen özlüyorum o günleri sonra diyorum saçmalama kızım şu anda bunları düşünüp bu zamanlarını yaşamıyorsun dıyorum. Kafamda bir sürü konuşan ses. Okula gidyorum yapabildiğim şeyleri yapamıyorum nasıl mezun olucam diyorum:S Kolay şeyleri bile yapamıyorum çünkü konsantre olamıyorum bi sonraki adımı düşünmekten. İnsanlarla iletişimim bi garip sanki konuşmayı unuttum:P Feci bir boyun ağrısı çekiyorum bırak ishal olmayı tam tersi kabız oldum:) Ne istiyorum onu bile bilmiyorum şu anda 🙁 Kafam çorba gibi bildiklerim bilmediklerim herşey birbirine karıştı:( İki tane abim var hiç aramıyolar annem babam öldü Murad var bi tek ilgilenen o da öldüü. ben kendime acımaya başladım bildiğin türk filmi yaşıyorum Bide dini kısmı var tabi bu işin saçmalama kızım diyorum haline şükret sahip olduklarını görmeye çalış diyorum ne güzel şeyler yapıyorsun, tek başına ne güzel yetiştirdin kendini diyorum. Anlyacağın sanırım ben kafaya yedim ne dediğim belli değil 🙂 Kafamdaki sesleri teke düşürmek istiyorum . Kimseye hiç bişey anlatamıyorum arkadaslarım şizofren filmleri önermeye başladılar. Neyse konusuruz tekrar çıkıyorum şimdi kolay gelsin...

Bu karmaşayı sürekli içimizde yaşıyoruz. Gormezden gelip bastırıyoruz. Sonrada hayatımıza devam ediyoruz. Ancak reikiye başladıktan sonra reiki bize bu duygularımızı bastırarak yaşamamıza izin vermiyor. Ve biz bir seçim yapmak zorunda kalıyoruz. 2 seçenegimiz var. Ya kendimizi reiki kullanıp şifalandırmaya devam edeceğiz. Akışa bırakacağız. Bir damla olduğumuzu kabul edip nehire karışıp,akıp coşacağız.
Yada eski alışkanlığımızı koruyup, bize zarar veren duygular ile yaşamaya devam edeceğiz.

İlk seçenek bizi her anlamda ileri götürecek ve gelişim sağlayacaktır. Tekamül yolu uzundur. Daha cok sınav var...:)

ikinci secenek ise bizi eski yaşadığımız kısır döngünün içine sokar. Hayat uzun bir oyundur. Kuralları katıdır. Bu duygular ile mutlu olamayacağımızı bize bir şekilde ögretir. Genelde de bu hep acı verici olur.

İshal ve kabız 🙂 ilginç konu. Reiki ilk etap ta vucutta toksin atılımı sağlar. Bunun zihinsel bağlantısıda bizi zehirleyen düşüncelerdir. Reiki ye basladıktan sonra bu en cok gorulen durumdur. Kişi arınma surecınde hem fiziksel toksinlerden hemde zihinsel toksilerden arınır.
Tabiki biz eski zehirli duşuncelerimizi bırakmadıkça kabız olmamızda doğal.:)

Peace
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: March 29, 2011, 11:35
Alıntıla

Bugün 8. gün ve ayaklarım artık yere basmaya başladı. Bir haftadır bulutların üzerinde gibiydim. Gün geçtikçe gel gitlerimiz söylendiği gibi azalacak galiba.

Akşam reiki yaparken ellerimden sonra ilk kez tüm bedenimde ve ayaklarımda hissettim. Taç çakramdan beyaz bir ışığın girip tüm vücuduma yayıldığını düşündüm ve reikiden bana enerjiyi hissettirmesini istedim. Önce ellerimde başımın üst kısmında sonrada vücudumun her yerinde ufak ufak elektrik çarpmaları gibi bir şeyler hissettim. 1 veya 2 saniye sürüyordu en son ayaklarımda hissettim ve vücudum ateş parçası gibi oldu. Sonra uykuya dalmışım bir 10 dk sonra uyandığımda sanki saatlerdir uyumuş gibiydim. Bütün günün yorgunluğu ve stresi gitmişti.

pure
Newbie
Yazılar: 16
Permalink
Mesaj Gönder
den: March 29, 2011, 11:59
Alıntıla

Merhaba,
Reiki ile tanıştığımdan beri evet ben değiştim ,daha çok yeni olmasına rağmen belkide hayatımda artık bişeylerin değişmesini istediğim için buna inanmak istediğim için ,hem korkuyorum (neden bilmiyorum?)hemde sabırsızlanıyorum.Çok uzun süredir beni üzen insanların veya olayların yanımda benimle birlikte yola devam etmesine izin verdim,gördüğüm psk.tedavilerine dünyanın parasını döktüm,vücuduma sadece geçici faydalarını gördüğüm bi dünya ilaç yükledim..
Şimdi reiki ye inanmayı seçiyorum,enerjiyi hissediyorum ve zamnla beni çözdüğünü nelerin içimde tıkandığını çok açık sanki dışardan kendime bakıyormuşum gibi net görüyorum.Beni iyleştirdiğinide hissediyorum,ben reikiyle nasıl tanıştığımı,ne ara kendimi enisin yanında bulduğumu hatırlamıyorum sedece ben hazırdım ve o bana geldi diye düşünüyorum.Çok uzun zamandır söylediğim bir şey vardı''Bana bir el lazım,beni kendime getiricek,uyandırıcak,çekip alıcak'' O el uzandı bende sıkı sıkı tutuyorum.
Enis Teşekkür ederim...

Misafir
Advanced
Permalink
Mesaj Gönder
den: March 29, 2011, 12:23
Alıntıla

Biz şifacılar sadece aracıyızdır. Şifa sürecinde kaynak,vesile ve hasta vardır. Şifa Allah'tan dır. Seçimim Allah'ın bize en guzel şekilde vesile olmamıza yardım etmesidir.
Evrenin hiç bir parçası ayrı değildir. Hepimiz bir bütünün parcasıyız. Kendinizi şifalandırmayı seçerek beni de şifalandırdığınız için size teşekkur ederim.
Sevgiler

Peace
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: March 31, 2011, 17:54
Alıntıla

Bugün 11.gün ve sabah beri olur olmaz herşeye gülüyorum içimde acayip bir coşku her müzik sesinde elime mendili alıp halay çekmek istiyorum. MUTLUYUM...

Dün sabah oğlumun beslenme çantasını hazırlarken masanın üzerinde ağrı kesici tableti gördüm eşim içip bırakmıştı. Boynumda 3 adet fıtığım mevcut ve biri sinirlere baskı yapcak kadar ilerlemiş düzeyde, boyun omurumda %100 düzleşmiş çektiğim ağrıları tahmin bile edemessiniz. Ağrı kesici ilacı gördüğümde insiye olduğumdan beri ne bir ağrı kesici ne de kas gevşetici almadığımı fark ettim. Elimde merhem eşimin peşinde ne olur biraz ovarmısın diye dolaşmamıştım hiç. Benim için çok ama çok büyük bir gelişme bu.

Belkide insiye olduğumdan beri kendimi bu kadar iyi hissetmemin sebebide bu yaşam kalitem çektiğim sıkıntılar yüzünden çok fazla bozulmuştu aklım sürekli ağrılarla meşkulken hiçbir şeye odaklanamıyordum.

Kendim için iyi bişeyler yaptığımın artık iyice farkındayım. Herşey daha güzel olacak ben iyi oldukça etrafıma da iyilik vereceğim.

pure
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 1, 2011, 14:31
Alıntıla

Merhaba,
Evet bugün 11. gün ve ellerimde çok yoğun bir akım hissediyorum ben çalışmayı bitirsemde bu akım devam ediyor hatta bazen ben çalışma yapmasamda ellerimde akım hissediyorum ve çalışmaya başlıyorum bu çok ii hissettiriyor.Bu akımı bu kadar kuvvetli hissettiğimde biri bana kendini iyi hissetmediğini söylediğinde içimden ona çok kuvvetli bir şekilde reiki vermek geliyor ama 21 gün dolmadığı için ve kendisi istemediği için yapmıyorum bi yandan da bencillik gibi geliyo 🙂
Bahsedilen topraklamayı denediğimde blokaj olan çakralarda cam bir panel varmış ve çok şiddetli bir şekilde kırılarak parçalar etrafa saçılmış gibi bişey canlanıyo gözümün önünde.Sanırım buda bir çeşit topraklama oluyor.
Bunu hissedebilmek çok güzel bir duyguymuş::))

kurt
Newbie
Yazılar: 1
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 6, 2011, 21:20
Alıntıla

SELAM BENIM RAHATSIZLIGIM NEDENIYLE COK FAZLA SORUNLAR YASIYORDUM REIKIYLE BU SAYEDE TANISTIM ILK ZAMANLARDA COK UYKU YAPTI ASTIM KRIZLERIM AZALDI CEVREMDEKILERE REIKI VERIRKEM RAHATLAYIP UYMAK ISTEDIKLERINI SOYLEDIKLERINDE MUCIZE OLUYOR GIBI MUTLU OLUYORDUM.IKINCI UYGULAMAYI BOLLUK BEREKET REIKISI KONUSUNDA ALDIM ENIS BEYDEN COK OLUMLU POZITIF BIR INSAN BU KONUDA CALISMALARIMA DEVAM EDIYORUM VE ILERDE MASTER OLMAK ISTIYORUM INSANLARA SIFA OLMAK ISTIYORUM BENIM GIBI HASTALIKLARLA BOGUSAN BIR INSANLAR ICINDE YARARIM OLSUN ISTIYORUM CEVREMDEKI HERKESE DE TAVSIYE EDIYORUM BASLARDA HER HAFTA BIRCOK KEZ ASTIMDAN TIKANIRKEN SIMDI NERDEYSE 1-2 KEZ AZ ETKILI GECIRDIM KRIZLERIMI COK MUTLUYUM BENI BU KONUDA EGITENLERE TESEKKUR EDERIM

pure
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 11, 2011, 14:34
Alıntıla

Merhaba ,
Haftasonu rahatsızlandım ve müthiş bir sancıyla uyandım ,hastanede taş düşürdüğümü öğrendim,ama bütün bu tahliller yapılırken beklediğim sırada bişey farkettim,ağrı başladığında ellerim karıncalanıyordu ve ağrıyan bölgeye koyduğumda hafiflemeye başladı ,bu gerçekten mümkün mü ? yoksa hayal mi görüyorum? yada psk.bişey mi?

Misafir
Advanced
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 11, 2011, 14:52
Alıntıla

Reiki ağrı ve acılarımızı azaltır. Bağışıklık sistemimizi güçlendirdiği içinde hastalıkları kolay atlatırız.
Ayrıca reikiye başladıktan sonra bizi her boyutta şifalandırır. Fiziksel olarak böbreklerindeki problemi çözerken sakral çakraya bağlı bulunan aile, maddiyat,iş, üretkenlik konularında da gelişimler yaşayabilirsin.

Hayırlı olsun
Sevgiler

pure
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 11, 2011, 14:55
Alıntıla

Teşekkürler ::))

Peace
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 27, 2011, 16:32
Alıntıla

Bugün 38. gün yaklaşık 5,5 haftadır reiki bile birlikteliğimiz devam ediyor ama ne yazık ki ilk 2 haftada olduğu gibi mutlu ve mesut değiliz. Balayı çabuk bitti:)

İlk 2 hafta herşey çok güzeldi enerjiyi hissediyorum mutluyum huzurluyum ayaklarım yere basmıyor. Sanıyorum huzura ihtiyacım olduğu için öyle hissettim.

Sonra yavaş yavaş herşey değişmeye başladı. İlk önce enerjiyi hissetmemeye başladım varlığı ile yokluğu arasında bir fark yoktu ama hissetmesemde kendime reiki vermekten hiç vazgeçemedim. Kızdım söylendim saçmaladığımı bırakacağımı falan düşündüm ama uyurken bile bir şekilde reiki ye bağlanıyordum.
Herşeye kızmaya başladım çabuk sinirleniyor mutlu olmuyor ve hala hissetmiyordum. Bir pazar günü resmen sinir krizi geçirdim ve elime balyozu alıp evin bütün duvarlarını kırmayı düşündüm.
Bir sabah işe gelirken çok eskiden eşimle yaşadığımız olumsuz bir olay aklıma geldi olayı sanki yeni yaşıyormuşuz gibi yine sinirlendim öfkelendim bağırıp çağırdım ama sonra unuttum ve bunun gibi eskide yaşadığım saçma sapan olaylar aklıma gelmeye her seferinde bir kriz yaşamaya ve sonra unutmaya başladım. Şimdi yazaken dahi aklıma geliyorlar ama artık içimde öfkem kabarmıyor ve beni rahatsız etmiyorlar.Sadece bir an geliyor ve öylesine birşey gibi kaybolup gidiyor.
Ergenliğe girmiş bir genç gibi sivilcelerim çıkmaya başladı (neyseki artık geçti)

Bugünü saymazsak 1 haftadır sürekli uyumak yorganın altından hiç çıkmak istemiyorum resmen depresyona girdim bir ara doktora gitmeyi bile düşündüm midem bulanıyor halsizim bişey yiyemiyorum kendimi hasta çok hasta hissediyorum. Ve ellerimde hala bir his yok.

Düm akşamdan beri kalp çakrama enerji verirken bir heyecan hissetmeye başladım bugünde hafifte olsa heyecan devam ediyor. Ama en azından bugün kendimi biraz daha dinç ve ayakta durabilecek kadar güçlü hissediyorum. En azından iş yerinde hiç uyuklamadım.

Hissetmesemde varlığını biliyorum ve kopamıyorum. Daha yolun başındayız ve katetmemiz gereken çok yolumuz var.

Hayatımın geri kalan kısmını reiki ile tanışmamın ilk 2 haftasında olduğu gibi mutlu heyecanlı neşe dolu ve enerjimi hissederek geçirmek istiyorum.

Yardımlarından dolayı ve bizi bu yolda hiç yalnız bırakmadığı için Enis'e çok ama çok teşekkür ediyorum.

Mert
Newbie
Yazılar: 23
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 29, 2011, 14:20
Alıntıla

Dediğin gibi uyku sendromunu yaşıyorsan, haline yazık (: Yaşayan biri olarak, çok bela birşey olduğunu söyliyebilirim.

Peace
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: April 30, 2011, 10:32
Alıntıla

Nasıl çıkılacak peki 1-2 gün daha iyiydim bugün yine uyumak istiyorum off bıktım bu uyuşukluktan

pure
Newbie
Permalink
Mesaj Gönder
den: May 4, 2011, 16:59
Alıntıla

Merhaba ,
Artık saymıyorum reikiyle kaçıncı günüm die,eskisi kadar çok reiki yapamıyorum,çok yorgun ve yoğun günler geçiyo ,çölde susuz kalıp susamış gibi susuyorum reiki ye ve ihtiyaç duyuyorum,oturup saatlerce reiki yapmanın hayalini kuruyorum , çoğu zman akşamları başladığımda yorgunluktan uyuya kalıyorum.Çocuğuma zman ayıramadığım zmanlarda hissettiğim huzursuzluğu hissediyorum.Hafiflemeyi umduğum gelecek günlerde reiki ile ilgili kitaplarımı bitirip bol bol meditasyon ve reiki yapmayı diliyorum.

Sayfalar: [1]
Mingle Forum by cartpauj
Versiyon: 1.0.34; Sayfa yükleme süresi: 0.056 saniyedir.

Share