Çakra Açmak

Uzun bir süredir çakralarım ile bir çok farklı  teknik kullanarak çalışıyorum. Çakrarı okuyorum, araştıyorum, hissediyorum, yaşıyorum.

Zaman zaman insanlardan ; ben çaklarımı açtırmıştım, çakralarımı açarmısınız? gibi sözler duyuyorum. Google aramalarında ‘çakra açmak’ ile ilgili kelimelere rastlıyorum.

Çakra ile ilgili araştırma yapan, reiki, bioenerji, nefes, meditasyon, yoga… gibi teknikler ile çalışan kişilere bilgi olması açısından bir kaç paylaşımda bulunmak istiyorum.

Kimse kimsenin gerçek anlamda çakralarını açamaz. Yapılan uygulamalar kısa sureli sonuçlar verecektir. Reiki ve bioenerji teknikleri uygulanarak çakralar daha sağlikli hale getirilebilir. Kısa bir sure sonra çakralar eski haline dönecektir. Çakralarımızda blokaj oluşturan nedenleri bir kaç terapi ile şifalandırmak mümkün değildir.

Çakralarimız çok boyutlu oluşumlardır. Fiziksel, zihinsel, ruhsal,astral,karmik, bilinç ve bilinçaltı gibi varligimizin her bir bölümü çakralarımız ile bağlantılıdır. Bu alanları çakralarımız kontrol eder. Enerji ile besler, var olmasını sağlar.

Bir problem meydana geldiginde bu problem varlığımızın , yukarda bahsi geçen  her boyutta var olur. Böylece çakralarda blokajlar oluşur. Problemi çözmek bu problemi her boyutta şifalandırmak ile mümkündür. Bunuda kişi sadece kendisi yapabilir. Çünkü çakralar tekamül konusudur. Tekamül yolu yalnız yürünür.

Çakralarınızı açacağını iddaa eden biri için iki olasılık vardır.

1- Konuyu bilmiyordur.

2- Paranızı almak istiyordur.

Çakraları tam anlamı ile açmak, şifalandırmak, blokajları temizlemek , doğru teknikler ile uzun süre  çalışmayı gerektirir.

Korkuyu ele aldığımızda ; bu durum bir kök çakra durumudur. Doğdumuz günden beri yaşadığımız sayısız travma kök çakramızda blokaj oluşturur. Bilinçaltımızda bir virüs çalisir. Korku düşünür, hissederiz,  yaratır ve yaşarız. Bu sorunu çözümlemek zaman, emek, istek ve cesaret gerektirir.

Fikrim bu çalışmalar için en güzel teknik; yumuşak, sevgi dolu ve etkili olan Usui Reiki’dir.

Sevgiler

Enis Çelenk

 

Paylaş
8 Yorumlar
 1. merhaba ben reiki uyumlaması aldım.ama bu uyumlamayı hissedemiyorum.ve reikinin mistik bir yönü olduğunu biliyorum ama onuda çalıştıramıyorum.ruhsal rehberim ve meleklerimle nasıl iletişime geçebilirim beni aydınlatırmısınız.

  • Selamlar

   Reiki uyumlaması ile birlikte reiki eğitimide aldığınızdan emin olunuz. Size sadece uyumlama önerilmiş ise tavsiyem; reiki eğitimi ve uyumlamasını birlikte veren deneyimli kişilerden bu eğitimi tekrar almanız.
   Bu eğitimi aldıktan sonra reikiyi algılayabilme adına, kendinize en az üç ay size oğretildiği şekilde uygulama yapın.

   Reiki’ nin mistik yanı bir tekamül öğretisi olmasıdır. Biz tekamül yolunda ilerledikçe, bilincimiz genişledikçe, enerjimiz arttıkça, reiki farklı alanlarda ve boyutlarda bizi şifalandırır.
   Ruhsal rehberler ile iletişime geçmekte şifanın bir bölümüdür.

   Ruhsal rehberlerimiz ile iletişime geçmenin formülü

   1- İstemek
   2- Farkındalık

   Reiki aynı zamanda da bir farkındalık tekniğidir. Ancak ruhsal rehberler ile iletişim için meditasyon, yoga gibi farklı teknikler de kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Usui Reiki dışında diğer pisişik yeteneği arttıran altertatif enerji sistemleri ile çalışmanızın çok faydası olacaktır.
   Farkındalık arttıkça her geçen gün ruhsal rehberler ile iletişime geçmenizde daha kolay olacaktır.

 2. mesela tek bir çakra açık tutarsak daha doğrusu ben mesela taç çakra yada kalp çakrasına yoğunlaştım sadece diğer çakralar zarar görürmü yada yararlı lığı olurmu?

  • Öncelikle her hangi bir çakramız tamamen kapalı bir durumda olsa, yaşamsal faaliyetlerimiz mümkün olmaz. Her çakra farklı oranlarda çalışabilir.

   Eğer bahsettiğin çakralar ile çalışırken reiki kullanıyorsan. Her hangi bir sorun olmayacaktır. Reiki kusursuz şuur ve bilinç ile çalışır. Uygulama yaptığın çakranın şifa ihtiyacı tamamlandığında, ellerin ayni bölgede kalsa dahi enerji diğer çakralara akacaktır.

   Ancak bizim bir yada bir kaç çakranın daha fazla çalışması istediğimiz bir durum değildir. Tüm çakraların uyumlu bir şekilde çalışmasının, insanın hayatına kattığı ayrı bir ahenk vardır.
   Bizde reiki gelişim sürecimizde zaman zaman farklı çakralar ile daha yoğun çalışabiliriz. Bu çalışmaları en son çakra dengeleme yaparak bitiririz.

 3. ben çakra dengelemesi yaparken 3-4 üncü çakralarda çok fazla acı hissediyorum. dayanamayıp bırakıyorum. ne yapmalıyım? çok teşekkür ederim.

  • Enis

   Zaman zaman şifa sürecinde bu tarz duvarlar ile karşılaşabiliriz. Böyle dönemlerde sabırla ilgili çakralara daha fazla zaman ayırmak iyi bir fikirdir. Bir süre sonra bu çakralarda değişim ve gelişim yaşadığınızı hissedeceksiniz. Bu çalışmaları yaparken aynı anda Nefes teknikleri uygulamak yardımcı olacaktır.
   Sevgiler

 4. siteye yeni üye oldum. reikiye çok büyük bir ilgim var ancak nasıl başlayacağımı ve ne gibi süreçlerden geçeceğimi bilmiyorum. bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 5. Enis

  Selamlar Yasmer

  Reiki eğimi öncesi sitemizdeki yazıları okumanı tavsiye ederim.

  http://reikigelisim.com/usui-reiki/reiki-egitiminden-once/

  http://reikigelisim.com/reiki-ogrenmek-ve-kullanmak/

  Sevgiler

Yorum yaz