Kundalini Reiki

Kundalinin kelime anlamı;  sanskritçe gizemli demektir. Orjinal yoga sistemine göre insanda bulunan gizemli evrim enerjisidir. Yogada asıl hedef bu enerjiyi aktif hale getirmek, uyandırmaktır. Kök çakrada uyanır ve sırasıyla diğer çakraları geçerek taç çakraya ulaşır. Her çakradaki blokajları çözerek çakrayı aktif hale getirir. Örneğin 3.göz çakrasını aktif ettiğinde insanın 3. gözü aktif hale gelir. Kundalini Reiki bir meditasyon ustası olan Mr.Ole Gabrielsen keşfedilmiştir. Sade ve etkili bir şifa sistemidir. Reiki enerji skalasında 4. skalada yer alır.

Reiki 1  birinci Skala, Reiki 2 ikinci Skala, Reiki Master  üçüncü Skala, Kundalini Reiki  dördüncü skaladır. Bu yüzden en az reiki 1. aşama eğitimi almış olmak önerilir. Günümüzde hızla yaygınlaşan temel bir reiki sistemi haline gelmiştir. Kök , sakral , solar plexus gibi alt çakralarda sorun yaşayan kişilere tavsiye edilir. Kundalini reiki öğrenmek için bir kundalini reiki master tarafindan uyumlamanız gerekir. 3 aşamali bir inisiyasyondur. İnisiyasyonlar 5 gün ara ile verilir.

Kundalini 1. aşama

İlk inisiyasyonda enerji kanalları açılır ve temizlenir. Güçlü bir inisiyasyondur. Reiki 1-2-3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Kişi artık kundalini reikiye kanal olur. Kendine ve başkalarına yakından ve uzaktan kundalini reiki verebilir. Bu inisiyasyonla vucut Kundalini 2 ye hazırlanır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 2.aşama

Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve solar pleksus cakrasina kadar yükseltilir. Kundalini 3 aşama için vucut hazırlanır.

Kundalini 3.aşama

Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün chakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe chakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir.

Ancak kundalini reiki öğrenmeden önce kesinlikle temel klasik çalışma kabul edilen Usui Reiki 1.Aşama alınmış olması önerilir.

Share